29 kwietnia 2009

Jędrzychowska do remontu

Już w poniedziałek ruszy remont ulicy Jędrzychowskiej. W przetargu na przebudowę tej drogi wyłoniono wykonawcę, którym jest zielonogórska firma San-Bud.

Wykonawca będzie prowadził prace związane z całkowitą wymianą nawierzchni jezdni i chodników. Zmienione zostanie także oświetlenie, przyłącza wodno-kanalizacyjne i studzienki. "To kompleksowy remont" - mówi naczelnik Wydziału Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta, Paweł Urbański. Umowa już została podpisana. Remontowany odcinek ma długość kilometra i 100 metrów - od ulicy Winnej do Zbożowej.
Na razie organizacja ruchu będzie wahadłowa, regulowana światłami. Prowadzone są jednak starania, by ten projekt zmienić. Ruch miałby odbywać się jednokierunkowo w stronę ulicy Jędrzychowskiej. Żeby wrócić do miasta trzeba byłoby pojechać objazdem przez Nowojędrzychowską.
Koszt inwestycji to około 4,5 miliona złotych. Wykonawca, według umowy, powinien zakończyć remont do końca października tego roku. Przy dobrych warunkach atmosferycznych prace zakończą się wcześniej.

Monika Suder
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: