01 kwietnia 2009

Koniec "ruskiego rynku"

Po tzw. ruskim rynku zostanie już tylko wspomnienie, o ile oczywiście znajdzie się inwestor na teren przy ul. Zamkowej. Miasto wystawiło właśnie działkę na sprzedaż. Nie ma jednak pewności, czy na teren znajdą się chętni. Przypomnijmy, że do dzisiaj nie udało się sprzedać działki przy Dąbrowskiego. Niewiele też się dzieje w sprawie dawnej siedziby Centrum Biznesu, a magistrat twierdzi, że takie są efekty kryzysu gospodarczego, który zniechęca inwestorów do wykładania dużych pieniędzy.

fot.zielona-gora.pl

W przypadku nieruchomości przy ul. Zamkowej cena wywoławcza nie jest tak wysoka, jak w przypadku obiektu przy Dąbrowskiego. Wynosi 670 tys. złotych - mówi Tomasz Nesterowicz z biura prezydenta miasta.
Obszar po ryneczku już dawno miał zostać wystawiony na sprzedaż, ale miasto miało trochę problemów z prywatnymi pozostałościami po kupcach. Chodziło m.in. o blaszaki i stragany, które właściciele zostawili a które trzeba im było oddać, lub przynajmniej otrzymać zgodę na ich usunięcie.
Mieszkańcy z którymi rozmawiał nasz reporter sami nie do końca wiedzą, jaki obiekt chcieliby zobaczyć na miejscu dawnego ryneczku. Przyznają też, że za kupcami w tym miejscu nie tęsknią. Tymczasem wg planów, przy Zamkowej może powstać budynek mieszkalny, usługowy lub mieszkalno-usługowy. Możliwe jest również powstanie np. parkingu.
A jeśli chodzi o inne nieruchomości w centrum miasta, to do dzisiaj nie wiadomo, jak dalej potoczą się losy nieruchomości przy Dąbrowskiego. Miała tam powstać galeria handlowa, ale do dzisiaj nikt nie zdecydował się na udział w przetargach - dwa dotąd zorganizowane zakończyły się bez rozstrzygnięcia, bo nie miał kto w nich startować. Plany miasta co do tej nieruchomości też są jeszcze nieznane. Czy będzie kolejny przetarg z niższą ceną wywoławczą (ostatnio 8,5 mln zł)? Decyzji w tej sprawie nie ma.
Wracając do terenu przy Zamkowej, to przetarg na działkę odbędzie się 29. maja. Zainteresowani udziałem muszą się zgłosić w magistracie do 23. maja.

Przemysław Kobus
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: