21 kwietnia 2009

Ministerstwo dało 15 mln zł na halę

Będzie obiecane dofinansowanie z Warszawy na największą zielonogórską inwestycję! Dodatkowe 15 milionów złotych da nam Ministerstwo Sportu i Turystyki. Decyzja została dziś ostatecznie podjęta, a dobre wiadomości ze stolicy przekazała nam posłanka Platformy Obywatelskiej, która lobbowała w tej sprawie - Bożenna Bukiewicz. "Cieszę się z tego powodu, bo bardzo długo walczyliśmy o to dofinansowanie" - powiedziała.

Zdaniem posłanki Bukiewicz to, że inwestycja otrzymała dofinansowanie z Warszawy, to zasługa zmiany zapisu dotyczącego ilości miejsc w hali widowiskowej. "Gdyby nie kryzys, Zielona Góra dostałaby jeszcze więcej" - dodała. Ale i tak jest się z czego cieszyć. "15 milionów z ministerstwa i 32 miliony z Urzędu Marszałkowskiego to ewenement w skali kraju" - dodała.
Robert Jagiełowicz - pełnomocnik prezydenta ds. budowy basenu i hali widowiskowo-sportowej o dodatkowym dofinansowaniu na tę inwestycje dowiedział się od Radia. W rozmowie z naszą reporterką, nie krył swojego zadowolenia i jak powiedział - na tym starania o dofinansowanie się nie kończą. "Te 15 milionów z ministerstwa da nam możliwość inwestowania pieniędzy w innych miejscach" - powiedział i dodał, że teraz trwają prace nad wnioskiem o dofinansowanie z LRPO w kwocie 30 mln złotych.
Chwilę po tym, jak do Radia dotarła informacja z Warszawy, skontaktowaliśmy się z miejskimi radnymi. Wszyscy jednogłośnie przyznali, że to najlepsza informacja jaką słyszeli w ciągu ostatnich kilku dni.
Bożena Ronowicz z Prawa i Sprawiedliwości również zauważa, że dzięki dodatkowym funduszom z ministerstwa, więcej pieniędzy zostanie w kasie miasta. "Jest to bardzo sympatyczna finansowo wiadomość. Szereg inwestycji z 2008 roku nie zostało wykonanych i mam nadzieję, że te zaległości zostaną nadrobione" - powiedziała.
W podobnym tonie wypowiada się radna PO - Aleksandra Mrozek z Platformy Obywatelskiej. "Hala widowiskowa to było marzenie mieszkańców i PO. Te wspólne starania znalazły finał i zwiększyły się szanse na zakończenie tej inwestycji w planowanym czasie" - mówiła.
Z informacji o dofinansowaniu ucieszyli się także radni lewicy. Jerzy Teichert uważa, że duża w tym zasługa urzędników i dobrej prezentacji nowopowstającego obiektu podczas ostatniej wizyty ministra Tomasza Półgrabskiego w Zielonej Górze.
Przypomnijmy, że wcześniej dodatkowe 32 miliony złotych na basen i halę dał nam również marszałek województwa wpisując inwestycje na listę indykatywną.

Katarzyna Fedro
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: