16 kwietnia 2009

Pieniądze na drogi

Będą dodatkowe pieniądze na remonty ulic. Wczoraj radni na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta zadecydowali o przesunięciu 980 tysięcy złotych z pieniędzy przeznaczonych na budowę zatok parkingowych i kanalizacji deszczowej na remont dróg.

Planowana jest zmiana nawierzchni między innymi ulic: Batorego, Bohaterów Westerplatte, Jaskółczej, Trasy Północnej i Zjednoczenia. "Pieniądze udało się zaoszczędzić dzięki niższym kosztom budowy parkingów i utrzymania kanalizacji deszczowej. Po rozstrzygnięciu przetargów okazało się, że wykonawcy znaleźli się tańsi od tego, co przewidywały kosztorysy. Dzięki temu będziemy mogli część ulic, które zostały po zimie bardzo zniszczone naprawić w większym stopniu, czyli nie tylko łatanie dziur, ale zmiana części nawierzchni" - mówił kierownik Biura Zarządzania Drogami - Piotr Tykwiński.

Za zmianą w budżecie zagłosowali wszyscy radni. Zdaniem radnego PiS, Jacka Budzińskiego remonty dróg nie byłyby potrzebne, gdyby drogi od razu zostały dobrze zrobione. "Przede wszystkim powinniśmy zaczynać budowę czy remont dróg wiosną i latem, a nie jesienią. U nas budżet uchwalany jest w grudniu, styczniu, a czasami nawet w lutym, w związku z tym przetargi ogłaszane są wiosną, a budowa rozpoczyna się jesienią,. Można w ramach starego budżetu zarezerwować środki remonty dróg, a wpisać je w nowym budżecie" - tłumaczył radny Jacek Budziński.
Przewodniczący Rady Miasta Adam Urbaniak uważa, że przesuwanie pieniędzy nie było konieczne. "Musimy wyremontować zielonogórskie ulice, które po zimie są w fatalnym stanie, więc i tak musielibyśmy znaleźć na to środki. Nie bardzo rozumiem na czym te zmiany miałby polegać. Ta sesja nadzwyczajna to pokazanie, że coś się będzie działo" - mówi przewodniczący Rady Miasta
Na remonty ulic w tym roku przeznaczone zostanie milion 933 tysiące złotych, a brakująca kwota, czyli około miliona złotych zostanie przyznana przez zarządzenie prezydenta. Pierwsze remonty miałyby się rozpocząć latem.

Monika Suder
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: