14 kwietnia 2009

Więcej pieniędzy na drogi

Będzie więcej pieniędzy na remonty lokalnych dróg. Dziury i fatalny stan nawierzchni zielonogórskich ulic po zimie, zmusił miejskich urzędników do wykonania przesunięć budżetowych. Na jutrzejszej Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta dowiemy się, czy zgodę na nowe zapisy, wyrażą zielonogórscy radni.

Jak mówi skarbnik miasta - Emilia Wojtuściszyn, dodatkowe pieniądze na remonty dróg mają pochodzić z puli przeznaczonej na budowę parkingów w mieście i utrzymanie kanalizacji deszczowej. A ma to związek z niższymi cenami oferowanymi w postępowaniach przetargowych. "Planujemy przesunąć wydatki na łączną kwotę 983 tys. złotych. Kwota 800 tys. złotych będzie pochodziła z pozostałych wydatków inwestycyjnych, a 183 tys. złotych - z gospodarki komunalnej" - powiedziała.

Jeśli radni zgodzą się na przesunięcia budżetowe, to Biuro Zarządzania Drogami zajmie się kompleksową naprawą zielonogórskich ulic. Jak mówi kierownik biura - Piotr Tykwiński, takie prace zostaną wykonane na m.in. na Działkowej, Staszica, na Trasie Północnej, na Batorego, Zjednoczenia, na Braniborskiej, na Szosie Kisielińskiej, Jędrzychowskiej oraz na Francuskiej, Wyszyńskiego i Prostej.

Mimo przesunięć, w budżecie miasta nadal znajdą się pieniądze na budowę zatoki parkingowej przy Ananasowej i budowę miejsc parkingowych m.in. na Festiwalowej czy Ptasiej. Dodatkowe miejsca parkingowe powstaną również na II Armii, Bułgarskiej, Chopina, Sikorskiego, Słowackiej, Staszica i al. Niepodległości.

Katarzyna Fedro
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: