12 maja 2009

Będą jeszcze dwa "orliki" w Zielonej Górze

Radni sejmiku lubuskiego zgodzili się na sfinansowanie dwóch kolejnych boisk Orlik 2012 w Zielonej Górze.

W lutym br. sejmik zatwierdził listę "orlików", które powstaną w woj. lubuskim w 2009 r. W wykazie znalazło się 20 inwestycji. Nowe boiska budować będą m.in. Stare Kurowo, Bytom Odrzański, Rzepin czy Zawada. Na liście znalazła się jedynie jedna inwestycja z Zielonej Góry - obiekt przy ul. Źródlanej na terenie parafii św. Alberta.
Kilka tygodni temu okazało się, że ze swoich "orlików" zrezygnowały gminy Świdnica i Nowogród Bobrzański. Prezydent Zielonej Góry złożył więc wniosek o przesunięcie pieniędzy na kolejne "orliki" w mieście. Uchwała w tej sprawie miała być przyjęta przez sejmik już miesiąc temu. - Zapytaliśmy również inne gminy, czy są zainteresowane dofinansowaniem "orlików". Z 12 gmin, które nam odpowiedziały, 10 nie było zainteresowanych. Z kolei dwie, które odpowiedziały pozytywnie, nie spełniały wymogów. Dlatego pieniądze mogły trafić na zielonogórskie "orliki" - tłumaczy Stanisław Domaszewicz, dyrektor departamentu edukacji, kultury i sportu.
"Orliki" powstaną przy Zespole Szkół Elektronicznych i Samochodowych oraz przy Gimnazjum nr 6 przy ul. Chopina.
Przypomnijmy. Dofinansowanie marszałka do "orlika" wynosi 333 tys. zł. Tyle samo gminy dostają od rządu i muszą dołożyć od siebie.

Mirosława Dulat
Źródło:gazeta.pl

Brak komentarzy: