02 maja 2009

Hospicjum na Zaciszu otwarte

Hospicjum przy parafii Józefa Oblubieńca zostało oficjalnie otwarte. Wczoraj oddano budynek do użytku. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej prowadzonej przez biskupa Stefana Regmunta. Po mszy władze województwa, miasta i proboszcz parafii przecięli wstęgę przed głównym wejściem do hospicjum.

Pomysł na zbudowanie domu opieki dla osób chorych powstał dwa lata temu. "To wierni wyszli z taka inicjatywą. Bez ludzi i inicjatywy społecznej tego, by się nie zrobiło" - mówił proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca - Leszek Kazimierczak. Podkreślał, że spotkał się z ogromną życzliwością osób indywidualnych i urzędów.W nowym hospicjum miejsce znajdzie 31 pacjentów, w tym 13 obłożnie chorych. Wierni, którzy przyszli wczoraj na otwarcie hospicjum mówili, że odzew na apel księdza był ogromny. "Jesteśmy zaskoczeni rezultatem prac, bardzo nam się podoba, także to, że dużo zaangażowanych ludzi pracowało przy budowie, pomysł jest odważny i co ważne - udało go się zrealizować w ciągu dwóch lat" - mówili nam zielonogórzanie.
Budowa hospicjum kosztowała około 5 milionów złotych. Część materiałów budowlanych ofiarowali sponsorzy, a pracę wykonywali nieodpłatnie wierni. Już za niespełna miesiąc hospicjum przyjmie pierwszych pacjentów.

Monika Suder
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: