08 maja 2009

Przedsiębiorcy będą mieli siedzibę na Reja

Zabytkowa, secesyjna kamienica przy ulicy Reja 6 będzie siedzibą organizacji gospodarczych działających w naszym mieście. Zielonogórski magistrat ogłosił właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Szacuje się, że cała inwestycja pochłonie blisko 4 mln złotych, ale jest szansa na dofinansowanie zadania z budżetu marszałka.
Jak mówi naczelnik Wydziału Inwestycji Miejskich w Urzędzie Miasta - Paweł Urbański, już wcześniej została wykonana inwentaryzacja tego budynku. „Rozstrzygnięcie przetargu zaplanowano na 18. maja" - dodaje.
Kamienica przy ulicy Reja będzie m.in. siedzibą Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej oraz Lubuskiej Izby Budownictwa. Na parterze znajdzie się recepcja, sala spotkań i pomieszczenia biurowe, z kolei na pierwszym piętrze - biura i sala obrad OPZL. Do dyspozycji organizacji będą jeszcze dwa kolejne piętra.
"Jesteśmy wdzięczni miastu za podjęcie działań zmierzających do utworzenia jednego miejsca do kompleksowej obsługi przedsiębiorców" - mówi Radiu Jarosław Nieradka - szef OPZL-u i dodaje, że dzięki temu, stowarzyszenie będzie rozwijać się szybciej i realizować w dobrych warunkach koleje projekty.
"Budynek jest w opłakanym stanie i wymaga generalnego remontu" - dodaje Nieradka. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, OPZL i Lubuska Izba Budownictwa przeprowadzą się do kamienicy przy Reja w połowie następnego roku.

Katarzyna Fedro
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: