20 maja 2009

Przedszkole na Zachodniej zgodnie z planem

Lada chwila zostanie ogłoszony przetarg na remont budynku przy ulicy Zachodniej. Zgodnie z planem władz miasta, 1. września w obecnej Szkole Specjalnej będzie mieściło się dziewięć oddziałów przedszkolnych. Tam miejsce znajdzie 225-cioro dzieci, m.in. te, które nie znalazły się na listach ogłoszonych wczoraj w południe. Pozostałe dzieci będą mogły uczęszczać do innej nowej placówki - przy ulicy Waszczyka, gdzie trwają już prace budowlane.
Wiceprezydent miasta - Wioleta Haręźlak zapewniła dziś radio, że szkoła przy ulicy Zachodniej będzie 1. września gotowa do przyjęcia przedszkolaków. "Chcielibyśmy, aby te prace rozpoczęły się w czerwcu, po zakończeniu roku szkolnego" - dodała i zapewniła, że jeszcze przed wakacjami przeprowadzony zostanie nabór do przedszkola.
Placówka przy ulicy Zachodniej formalnie nadal jest przedszkolem, a więc prac adaptacyjnych nie będzie dużo. Z kolei planowana jest budowa przy szkole profesjonalnego placu zabaw.
Jak potwierdza dyrektorka Szkoły Specjalnej - Jolanta Cyrankowska, nie powinno być problemów z przystosowaniem obiektu pod potrzeby przedszkola. "Na pewno zabierzemy ze sobą sprzęt terapeutyczny. Zostanie pewnie część mebli" - dodała.
Koszt adaptacji pomieszczeń po Szkole Specjalnej to 350 tysięcy złotych. W trakcie wakacji zostanie ogłoszony nabór pracowników do przedszkola.

Katarzyna Fedro
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: