04 maja 2009

Rewolucyjny pomysł na wiadukt

Tajemniczy inwestor chce zbudować nowe centrum informacji turystycznej i ścieżkę rowerową w naszym mieście. Do Urzędu Miasta zgłosił się z pomysłem wykorzystania przestrzeni wiaduktu nad Al. Wojska Polskiego. Ten fragment ma zostać zabudowany na dwóch poziomach.

Jak mówi Paweł Urbański - naczelnik Wydziału Inwestycji Miejskich, „pomysł inwestora ogranicza się do zabudowania całej przestrzeni na dwóch poziomiach - w pozioomie wiaduktu zostałby przejazd dla ścieżki rowerowej, a pozostała część zostałaby wykorzystania jako informacja turystyczna". Na drugim poziomie powstałaby restauracja.
Pomysł już spotkał się z akceptacją miejskich urzędników, ale wykonanie zadania nie będzie łatwe. Na przeszkodzie mogą stanąć nie tylko pieniądze. „Zarówno wiadukt jak i odcienek prowadzący od wiaduktu do al. Zjednoczenia są własnością PKP" - dodaje naczelnik Urbański.
Wartośc terenu należącego do PKP szacuje się na kilka milionów złotych. Miasto i inwestor liczą, że otrzymają go za darmo i wtedy inwestor z własnych środków - wykonałby nadbudowę wiaduktu.

Katarzyna Fedro
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: