06 maja 2009

Wybudujemy hotel z widokiem na halę i basen

W Zielonej Górze za półtora roku przybędzie trzygwiazdkowy obiekt w centrum miasta. Hotel miałby też powstać obok budowanego centrum rekreacyjno-sportowego przy ul. Sulechowskiej

O planowanej budowie hotelu Campanille głośno zrobiło się w połowie ubiegłego roku. Pojawiła się szansa, że zdewastowany teren po Hali Ludowej wreszcie będzie zagospodarowany. Sześciopiętrowy obiekt z restauracją i salami konferencyjnymi świetnie komponowałby się ze stojąca vis a vis galerią Focus.
Z zamiarem inwestycji nosiła się też firma Orbis SA, właściciel hotelu Polan. Orbis chciał sprzedać stary, stojący na uboczu obiekt, a w zamian za to zbudować dwugwiazdkowy hotel Ibis w innej, bardziej atrakcyjnej części miasta. Jednak z powodu kryzysu gospodarczego Orbis wycofał się z inwestycji. Jak poinformował wiceprezes Orbis SA, Ireneusz Węgłowski, firma w dalszym ciągu chce sprzedać hotel Polan, ale nowego obiektu na razie nie wybuduje. - Na ten moment współpracujemy z pośrednikami rynku nieruchomości w tej sprawie. Przyszłość obecnie działającej części hotelu, jak i jego nieukończonego fragmentu zależy od ofert chętnych do kupna - wyjaśnia Węgłowski. Na razie jednak hotel wraz z dobudówką pozostaje bez zmian. Nie ma również szans na to, że w najbliższym czasie Orbis postawi w Zielonej Górze kolejny hotel. - Grupa Hotelowa Orbis kontynuuje już rozpoczęte budowy, ale niektóre projekty inwestycyjne, w tym w Zielonej Górze, zostały zamrożone. Orbis jest nadal zainteresowany rynkiem zielonogórskim, jednak data ewentualnego rozpoczęcia inwestycji będzie zależeć od ożywienia gospodarczego - dodaje wiceprezes Orbisu.
W ostatnich miesiącach ucichła też kwestia budowy hotelu Campanille. Teren przy ul. Wrocławskiej w dalszym ciągu porastają krzaki, stoi budynek estrady, a wszędzie walają się śmieci. - Wkrótce to się zmieni. Do połowy maja inwestor, czyli firmy Warimpex i Louvre Hotels, otrzyma pozwolenie na budowę. Na wakacje ruszą prace - zapowiada wiceprezydent Dariusz Lesicki.
Cykl inwestycyjny będzie trwał ok. roku, więc hotel rozpocznie działalność w połowie 2010 r. - Hotel będzie miał 84 pokoje. Do dyspozycji gości będzie również restauracja, bar oraz trzy sale konferencyjne. Przy hotelu znajdzie się parking na 55 miejsc - opisuje Paulina Pudzianowska z Louvre Warimpex Development.
Właściciela zmieni także pozostały teren po Hali Ludowej. W najbliższych dniach nowemu inwestorowi przekazany zostanie akt przeniesienia własności. Przy hotelu Campanille stanie obiekt handlowy do 2 tys. m kw. oraz restauracja sieci KFC lub McDonald's. Inwestor złożył już wniosek o zagospodarowanie terenu. Obiekty handlowe pojawią się przy ul. Wrocławskiej w ciągu 1,5 roku.
Według Dariusza Lesickiego jeden hotel może jednak nie rozwiązać problemów Zielonej Góry z bazą noclegową. - W oparciu o raport jednej z zewnętrznych firm ustaliliśmy, że w naszym mieście brakuje miejsc wyższej i średniej klasy - mówi wiceprezydent Lesicki.
Miasto przygotowuje więc lokalizację pod hotel na terenie przy Trasie Północnej, w sąsiedztwie Centrum Rekreacyjno-Sportowego. - Jest to znakomita lokalizacja dla obiektu, który obsługiwałby basen i halę widowisko-sportową. Prowadzimy rozmowy z różnymi grupami hotelowymi - dodaje wiceprezydent. Budowa hotelu przy kompleksie sportowo-rekreacyjnym miałaby się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Joanna Leśniewska
Źródło:gazeta.pl

Brak komentarzy: