10 czerwca 2009

Dostaną odszkodowanie

Właściciele ogródków działkowych przy Parku Piastowskim dostaną odszkodowanie od miasta w związku z budową drogi. Miasto planuje wybudowanie drogi łączącej ulice Wyszyńskiego z ul. Botaniczną. Droga ma przecinać park Piastowski i ogródki działkowe. Magistrat porozumiał się w tej kwestii z właścicielami ogrodów.

Wiceprezydent miasta Krzysztof Kaliszuk mówi, że już za kilka dni zostanie podpisanie porozumienie w tej sprawie:
"Porozumieliśmy się w kluczowych sprawach o które chodziło działkowcom, zarówno na poziomie wojewódzkim, jak i władz samego ogrodu przy parku. W wyniku tych negocjacji, uzgodniliśmy, że na poziomie wojewódzkim zostaną wypłacone należności za grunty, natomiast na poziomie poszczególnych użytkowników działek, otrzymają oni odszkodowania. Uzgodniliśmy też rodzaj oddzielenia drogi od działek. Będzie to płot z wysokimi nasadzeniami - tujami. Porozumieliśmy się też w sprawie odszkodowania za wodociąg leżący w pasie nowej drogi".
Do końca miesiąca zostanie rozpisany przetarg na budowę nowej drogi. We Wrześniu rozpoczną się prace, które powinny się zakończyć w maju przyszłego roku. Po otwarciu łącznika między ul. Wyszyńskiego i ul. Botaniczną miasto będzie remontowało ulicę Jaskółczą, która ma zostać zrobiona do końca listopada przyszłego roku.

Monika Suder
Źródło:rzg.info.pl

1 komentarz:

odszkodowanie pisze...

No i tak powinno być