10 czerwca 2009

Nowe grunty dla KTBS

Zielonogórski KTBS będzie budował kolejne mieszkania. Spółka dostała aportem od miasta dziesięciohektarowy teren położony przy Trasie Północnej i przy osiedlu na ul. Potokowej.

„Weszła ustawa o podatku dochodowym od aportów, musielibyśmy zapłacić 22-procentowy podatek VAT, a w tym momencie zostały tylko koszty notarialne" - wyjaśnia prezydent miasta Janusz Kubicki. Jednocześnie zaznacza, że miasto czeka na to, jak będzie wyglądała polityka mieszkaniowa realizowana przez rząd.
Ponieważ teren przy Trasie Północnej jest zalesiony, KTBS planuje tam rzadką zabudowę. "Chcemy wybudować około 10 budynków - zostawić więcej lasu i zrobić enklawę spokoju i ciszy" - zapowiada Janusz Jankowski, prezes spółki. Bloki, tzw. „punktowce" mają mieć do 7 pięter i windy. Powstaną też ogródki jordanowskie i boisko.
KTBS niebawem zleci przygotowanie koncepcji, którą oceni Bank Gospodarstwa Krajowego. Jeśli zostanie zaakceptowana, w przyszłym roku na wiosnę powstanie projekt, a jesienią po otrzymaniu kredytu ruszy budowa. Choć zdaniem prezesa spółki, przy obecnej recesji może się to trochę opóźnić.
Zielonogórski KTBS został dobrze oceniony w Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie. "Jesteśmy po pierwszym audycie w komitecie ryzyka, na dniach mamy dostać kredyt i promesę na budowę przy Anny Jagiellonki i Elektronowej" - dodaje Jankowski jednocześnie uspokajając przyszłych najemców, zaniepokojonych przedłużającymi się procedurami. Na dniach ma zostać oddany do użytku budynek przy ul. Potokowej, w którym będą 33 mieszkania.

Marta Czechowska
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: