03 lipca 2009

Będą przedszkola

W willi przy Sienkiewicza 10 ostatecznie ma powstać przedszkole. Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, który na zlecenie miasta administruje teraz obiektem ogłosił przetarg na najem pomieszczeń. Podstawowy warunek jest taki: oferta ma dawać gwarancję na prowadzenie przedszkola w budynku vis a vis byłego ZEFAM-u.

„Na oferty czekamy do 8. lipca. Termin jest krótki, narzucony pilnością tematu, bo przedszkole ma zacząć szybko funkcjonować" - mówi Jan Skwaryło, kierownik Działu Zasobów Komunalnych ZGKiM.
Budynek, który do niedawna zajmował miejski pełnomocnik ds. rozwiązywania problemów alkoholowych oraz organizacje pozarządowe wymaga remontu i przystosowania pod działalność przedszkolną. „Ten remont będzie musiał przeprowadzić oferent, który złoży najkorzystniejszą ofertę. Powierzchnia użytkowa trzykondygnacyjnego budynku to 708 metrów kwadratowych" - dodawał nasz rozmówca.
Osoby chętne do wyremontowania obiektu i prowadzenia w nim przedszkola muszą m.in. przedstawić koncepcję funkcjonowania i rozwoju przedszkola ze szczegółowym określeniem oferty edukacyjnej, wychowawczej i opiekuńczej. Kolejnym wymogiem jest przedłożenie planów: zagospodarowania budynku, rozwoju przedszkola i finansowego.
Z kolei w przyszłym tygodniu dowiemy się kto będzie prowadził niepubliczne przedszkole przy ulicy Waszczyka. Zainteresowanych jest aż siedem podmiotów. Miasto otworzyło złożone przez nie oferty. Teraz są poddawane szczegółowej analizie przez komisję powołaną przez Prezydenta Miasta. Wiadomo, że przedszkole ma utworzyć od września dwa oddziały dla 50. dzieci. Pierwszeństwo przyjęcia mają mali zielonogórzanie.
Przebudowa pomieszczeń pod potrzeby przedszkola na ulicy Waszczyka trwa. Miasto chce, by o szczegółach związanych z wykończeniem, w tym m.in. o kolorystyce ścian zdecydowała już osoba, która poprowadzi przedszkole - takie informacje przekazała nam wiceprezydent Wioleta Haręźlak.

Sylwia Misiak
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: