08 lipca 2009

Kompleksowe łatanie dziur

Zielonogórscy drogowcy zabrali się za łatanie dziur w jezdniach. Tym razem są to kompleksowe prace polegające na wymianie całych fragmentów jezdni i nałożeniu nakładek bitumicznych. Utrudnienia związane z pracami, kierowcy spotkają w tej chwili na ulicy Zjednoczenia i Działkowej.

Jak powiedział Radiu Piotr Tykwiński - kierownik Biura Zarządzania Drogami w Urzędzie Miasta, ma to usprawnić w przyszłości ruch i podnieść komfort jazdy po zielonogórskich ulicach. Na razie kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami i zwolnić do 40-stki.
„W związku z tym, że niektóre fragmenty były już w tak złym stanie, że bieżące naprawy cząstkowe nie przynosiły spodziewanych efektów, przystąpiliśmy do wykonania nakładek bitumicznych na dużych fragmentach jezdni" - mówi Tykwiński i dodaje, że w tej chwili prowadzone są prace związane z frezowaniem.
Zielonogórscy kierowcy z jednej strony narzekają na korki spowodowane pracami, z drugiej cieszą się, że dziury w jezdniach zostaną załatane. „Utrudnienia są głównie w godzinach szczytu" - mówił nam jeden z kierowców. Pracami naprawczymi zajmuje się firma Capri-Bit.
W planach Biura Zarządzania Drogami jest naprawa kolejnych fragmentów ulic. Drogowcy pojawią się m.in. na Wojska Polskiego, Westerplatte, na Wyszyńskiego, Dworcowej, Kupieckiej, Podgórnej i Szosie Kisielińskiej, a wszystkie prace mają potrwać do końca sierpnia.

Katarzyna Fedro
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: