28 lipca 2009

Nowoczesna neurochirurgia w Zielonej Górze

Lubuski Ośrodek Neurochirurgii i Neurotraumatologii w zielonogórskim szpitalu ma być gotowy jeszcze w tym roku. Z zapowiedzi dyrekcji naszej lecznicy wynika, że będzie to jeden z najnowocześniejszych tego typu ośrodków w kraju.
Dokończenie inwestycji będzie możliwe dzięki podpisanej w ub. tygodniu umowie o przekazaniu środków z LRPO. "Jest to kolejny etap rozbudowy neurochirurgii. Inwestycję rozpoczęliśmy mniej więcej dwa lata temu, częściowo z pieniędzy marszałkowskich" - mówił dyrektor Szpitala Wojewódzkiego, Waldemar Taborski. A tempo prac będzie szybkie, bo szpital dysponuje wszystkimi niezbędnymi dokumentami, projektami. "Sądzę, że uda nam się zakończyć prace na przełomie października, listopada. Jest jeszcze problem z zakupem specjalistycznej aparatury, dlatego, że chcemy, aby ta neurochirurgia była najlepszą neurochirurgią w kraju i zapewniała operacje w zakresie tzw. neuronawigacji" - mówił dyrektor.
Szpital otrzyma blisko 8,5 mln złotych dofinansowania z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Koszt całej inwestycji, to ponad 12 mln złotych. Dodajmy jeszcze, że szpital rozpocznie niebawem wdrażanie projektu telemedycyny - ta inwestycja również otrzyma unijne wsparcie.

Przemysław Kobus
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: