08 lipca 2009

Plany miejskiego ogrodnika

Miejski ogrodnik pracuje nad upiększeniem miasta. Agnieszka Barczyk, powołana na to stanowisko kilka tygodni temu zaczęła od przygotowywania projektów na dwa ronda – Rady Europy i Stefana Batorego. Oba są położone w ciągu Trasy Północnej i jak mówi ogrodnik z tego powodu rośliny muszą być odporne na ekstremalne warunki –takie jak brak wody, duże nasłonecznienie, spaliny i ogromne natężenie ruchu.

„Rozrysowałam już projekt. Rośliny są odpowiednio dobrane do tych w szczególnych warunków, teraz pozostaje jeszcze wycena. Nie będzie szaleństwa, bo im piękniejsze rośliny, tym bardziej wymagające. Będą to krzewy i kwiaty typowo na tereny miejskie" - mówiła Radiu.
Już wiadomo, że pomysł obsadzania rond winoroślami, nie sprawdził się. Zostaną one przesadzone na Park Winny.
Agnieszka Barczyk przymierza się też do zmian rabaty przy Filharmonii. Proponuje w tym miejscu kwitnącą rabatę bylinową - jak jeden kwiat przekwitnie, drugi będzie zakwitał. „Będzie bujnie i kolorowo" - zapowiada ogrodnik.
Miejska ogrodnik pytana o ocenę zieleni w mieście odpowiedziała: „Nie jest źle. Zielona Góra zawsze ładnie wyglądała, ale kilka rzeczy można jeszcze poprawić".

Sylwia Misiak
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: