08 lipca 2009

Remont szkolnego basenu

Rozpoczął się remont basenu w Gimnazjum nr 1. Zakres prac jest bardzo duży, bo obiekt wymaga kompleksowej naprawy. Przetarg na przeprowadzenie prac wygrała firma FUGIT, która specjalizuje się w remontach i budowach basenu; jest m.in. podwykonawcą robót przy budowie basenu przy ulicy Sulechowskiej.
'Będzie m.in. wymiana płytek w niecce, na ścianach i posadzkach, remont szatni dziewcząt i chłopców. Zastosujemy najnowocześniejsze materiały, tak, by basen mógł funkcjonować kolejne 20 lat" - mówi dyrektor szkoły Roman Łuczkiewicz.
Remont, zgodnie z umową zawartą z wykonawcą potrwa 70 dni, obejmie więc pierwsze dwa tygodnie września. Pytamy dlaczego nie rozpoczęto go wcześniej, by w pełni wykorzystać wakacje? Dyrektor wyjaśnia, że opóźnienie jest spowodowane poszukiwaniem dodatkowych środków, bo te zapewnione wcześniej pokrywały jedynie 80 procent kosztów planowanych prac. Zdecydowano nie rozbijać remontu na dwa etapy, stąd lekki poślizg w planowanych pracach.
Basen w gimnazjum przy ulicy Wyszyńskiego jest dostosowany do nauki pływania dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych - ma 8 metrów szerokości i prawie 20 długości. Głębokość z jednej strony wynosi 0,80m, a z drugiej 1,40m. Po remoncie lustro wody ma zostać podniesione o 5 cm.

Sylwia Misiak
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: