08 lipca 2009

To jeszcze nie koniec remontów

Ten rok znów stoi pod znakiem dużych remontów dróg w mieście. Kierowcy nie mogą liczyć na chwilę wytchnienia – w zeszłym roku Łużycka, aleja Konstytucji 3 Maja i Wrocławska, w tym – Sulechowska, Sienkiewicza i Jędrzychowska, w przyszłym – Jaskółcza i budowa łącznika z Wyszyńskiego do Botanicznej.

Na szczęście prace posuwają się sprawnie, tak jak zakończony niedawno remont ulicy Sienkiewicza. Droga została oddana dwa miesiące przed terminem zapisanym w umowie z wykonawcą. Paweł Urbański, naczelnik Biura Inwestycji Miejskich zapowiada jednak, że to jeszcze nie koniec prac w tym rejonie miasta. „Chcemy wykonać łącznik Sienkiewicza z Sikorskiego, czyli fragment ulicy Strzeleckiej. Planujemy też przebudowę odcinka Fabrycznej - od krzyżówki z Ogrodową do wylotu na Kożuchowską" - mówił Radiu.
Pozostałe remonty planowane na ten rok - w pełni. Najwięcej dzieje się na ulicy Sulechowskiej, która jest przebudowywana łącznie z wiaduktem. W drugim etapie prac remont obejmie odcinek od Urszuli do ronda, wraz z wjazdami na basen. Trwa również pierwszy etap remontu Jędrzychowskiej i przygotowywanie projektu na drugi etap, który ma być wykonany w przyszłym roku.
Na kompleksowy remont czeka też ulica Batorego. Wykonanie tej inwestycji władze miasta uzależniają od otrzymania unijnej dotacji. Nie uwzględniono jej jednak na liście indykatywnej i miasto będzie musiało wystartować w konkursie.

Sylwia Misiak
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: