25 lipca 2009

Umowy podpisane, można ogłaszać przetargi

62 umowy na dofinansowanie inwestycji z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego podpisano dzisiaj w Zielonej Górze. Na najnowszej liście beneficjantów znalazło się kilka zielonogórskich inwestycji.
Wiadomo już, że na 100 proc. dofinansowanie otrzymają m.in. Szpital Wojewódzki w Zielonej Górze, Uniwersytet Zielonogórski czy też zielonogórska Agencja Rozwoju Regionalnego.
Blisko 18 mln złotych otrzyma Uniwersytet Zielonogórski na przebudowę akademika „Wcześniak" - budynek został ewakuowany po tym, jak okazało się, że znajduje się w fatalnym stanie technicznym. Przez trzy lata nic się w tej sprawie nie działo. 10 mln złotych przekazane ARR trafi na dokapitalizowanie Lubuskiego Funduszu Pożyczkowego, a więc będą to pieniądze dla przedsiębiorców. 10 mln złotych otrzyma również Lubuski Fundusz Poręczeń Kredytowych Pieniądze na pewno otrzyma też zielonogórski szpital. 8,5 mln złotych zostanie przeznaczonych na budowę Lubuskiego Ośrodka Neurochirurgii i Neurotraumatologii. Blisko 3,5 mln złotych pomoże sfinansować zakup tomografu komputerowego. 850 tys. trafi do ODN-u na centrum multimedialne.

Przemysław Kobus
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: