05 lipca 2009

Zielonogórski KTBS wreszcie coś zbudował

Mieszkania przy ul. Potokowej to pierwsza inwestycja zielonogórskiego KTBS od prawie trzech lat. We wtorek klucze do mieszkań odebrały 33 rodziny.

Próg swojego mieszkania przekroczyli wczoraj Agata i Bartosz Żukowscy. - Na własne nas jeszcze na razie nie stać. Dlatego zdecydowaliśmy się na KTBS. To znacznie tańsza forma, która bardziej nam odpowiada niż kupowanie mieszkania - mówi Bartosz Żukowski. Szacuje, że miesięczne opłaty zamkną się w granicach 450 zł. Na swoich 49 m kw. Żukowscy mają dwa pokoje z kuchnią i łazienką. Na mieszkanie czekali trzy lata. Żeby dostać lokum w KTBS, musieli wpłacić 30 proc. jego wartości. Z nowego dachu nad głową cieszą się, tym bardziej że pani Agata jest już w ósmym miesiącu ciąży. - Cieszymy się, że nasze dziecko, jak już przyjdzie na świat, to będzie u siebie - mówi Żukowska. Zauważa też, że osiedle jest przystosowane do potrzeb dzieci. - Jest pełno zieleni, mamy place zabaw dla dzieci.

Blok przy ul. Potokowej w Zielonej Górze jest też przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. - W takim mieszkaniu nie ma progów, brodzik w łazience jest na poziomie podłogi. Do budynków są łagodne podjazdy dla wózków inwalidzkich i poręcze, a na parkingu dwa miejsca są zarezerwowane dla osób niepełnosprawnych - wyjaśnia Janusz Jankowski, prezes KTBS. Klucze do takiego mieszkania odebrał wczoraj Sławomir Chromiec. - Mniejszy pokój posłuży do pracy. Mam już pewne plany, jak to urządzić - opowiada.
Prace budowlane przy ul. Potokowej rozpoczęły się we wrześniu ub.r. Budowa zakończyła się w marcu. - W każdym mieszkaniu jest kuchenka i zlewozmywak. W łazienkach gotowa armatura. Drzwi wejściowe są antywłamaniowe. Każdy ma też do dyspozycji niewielką piwnicę - dodaje Jankowski. W planach jest również podłączenie całego osiedla do internetu. Czynsz w nowym budynku to 9,20 zł za metr kwadratowy. Dla porównania w starszych blokach KTBS czynsz wynosi dziś ok. 7,75 zł za metr.

W bloku przy Potokowej mieszczą się 33 mieszkania. Na parterze działają: sklep mięsny, fryzjer i cukiernia. Spółka KTBS w Zielonej Górze ma 28 budynków. Bloki znajdują się m.in. przy ul. Ruczajowej, Anny Jagiellonki, Zamoyskiego i Kilińskiego. Wszystkich mieszkań jest ponad 1,3 tys.

Spółka ma już plany budowy kolejnych bloków. Właśnie ruszyły prace na rogu ul. Elektronowej i Anny Jagiellonki. W dwóch blokach będzie tam 77 lokali. Powstanie tu również boisko. Kolejne będą bloki na os. Śląskim i Kaszubskim. - Powstanie jeszcze ok. 400 mieszkań. Już dziś czeka na nie ok. 600 chętnych - wylicza prezes Jankowski.

Piotr Wołkowski
Źródło:gazeta.pl

Brak komentarzy: