22 sierpnia 2009

Będzie dodatkowa winda w szpitalu

Szpital będzie miał nową windę. Dziś wicemarszałek województwa Tomasz Wontor podpisał umowę z Dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala w Zielonej Górze, Waldemarem Taborskim. Umowa dotyczy przekazania 150 tysięcy złotych na zakup windy przystosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Winda zostanie zainstalowana w budynku przy ul. Podgórnej, gdzie mieszczą się m.in. odziały pulmonologii i dermatologii. "Budynek, w którym znajduje się winda został wybudowany w latach 60-tych i przy okazji wymiany windy zostanie on wyremontowany." - powiedział dyrektor szpitala, Waldemar Taborski. Zarząd Województwa w tym roku przyznał pieniądze na likwidację barier architektonicznych m.in. Szkole Specjalnej na budowę windy w budynku po Gimnazjum nr 5 i klubowi jeździeckiemu w Przylepie. "Choć w tym roku mamy mniej pieniędzy z ministerstwa, to tak ważne przedsięwzięcia, jak likwidacja barier architektonicznych, zwłaszcza w takiej instytucji jaką jest szpital należy wspierać" - mówił wicemarszałek Tomasz Wontor.
Jeżeli uda się rozstrzygnąć przetarg na remont windy i nie będzie do niego żadnych protestów, to nowa winda powstanie w przeciągu pół roku.

Monika Suder
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: