03 sierpnia 2009

Jaskółcza w remoncie

Jedna z najgorszych ulic mieście - Jaskółcza doczekała się poprawek. W nocy z soboty na niedzielę powycinano duże fragmenty asfaltu na odcinku od skrzyżowania z Ogrodową do krzyżówki z Kilińskiego. Teraz drogowcy czekają na dobrą pogodę i będą wylewać asfalt.

Zielonogórscy kierowcy z niecierpliwością czekają na ucywilizowanie przejazdu ulicą Jaskółczą, chociaż przyznają, że naprawa nawet metodą wycinanania całych odcinków to tylko doraźne łatanie.

"Ta droga wymaga radykalnych zmian, ale i tak lepsze jest wycinanie całych odcinków niż małych dziurek i przyklepywanie łopatą. Na Jaskółczej asfalt się zsunął się jak dywan" - mówił nam jeden z zielonogórskich taksówkarzy.

"Jest to jedna z bardziej uciążliwych ulic do przemieszczania się, ale to co robią teraz to są półśrodki. Na dłuższą metę nie zdadzą egzaminu - jeśli chodzi o doprowadzenie tej drogi do należytego stanu, wymaga to innego działania" - oceniał inny kierowca.

Ulica Jaskółcza zostanie przebudowana dopiero po oddaniu do użytku łącznika między Wyszyńskiego a Botaniczną. Ta inwestycja powinna być ukończona w przyszłym roku. Przetarg na jej wykonanie zostanie rozstrzygnięty pojutrze.

Źródło: Radio Zielona Góra

Brak komentarzy: