30 sierpnia 2009

Nad kompleksem rekreacyjnym w Zielonej Górze pojawiają się już dachy

Mury przyszłej hali i basenów też są na finiszu. Budowlańcy wchodzą już do wnętrza obiektu.

Prace idą zgodnie z planem, w listopadzie chcemy zamknąć stan surowy kompleksu rekreacyjno-sportowego - zapowiada pełnomocnik prezydenta Robert Jagiełowicz. - Między innymi po to, by zimą nie prowadzić prac na zewnątrz. Kształt basenu i hali już widać. Nawet z ul. Sulechowskiej. Co oznacza, że prace żelbetowe są już na ukończeniu, mury obiektu prawie już stoją.
- Dziś robotnicy zaczynają kłaść elementy konstrukcji dachowej nad częścią basenową - mówił nam w środę R. Jagiełowicz. - Jeszcze w tym tygodniu zaczną kłaść dach nad halą. Dwa dachy już zresztą są - nad odnową biologiczną i salą rozgrzewkową, czyli niższymi kondygnacjami. Jednocześnie trwają prace wewnątrz budowli. - Są już kanały wentylacyjne, doprowadzony prąd, powylewane niecki basenowe, w wielu pomieszczeniach tynkowane są ściany - mówią na budowie. - W niektórych salach rozprowadzane jest ogrzewanie podłogowe.
W ośrodku sportu pracują już nad projektami wykończenia wnętrz. I wyposażeniem kompleksu. I być może pojawią się zmiany w pierwotnym projekcie. - Byliśmy z pełnomocnikiem w wielu podobnych obiektach w Polsce i nie tylko - opowiada prezydent Janusz Kubicki. - Znaleźliśmy kilka błędów, które inni zrobili, a my chcemy ich uniknąć. Dlatego będą zmiany np. w szatniach, w systemie wpuszczania klientów. Jest też pomysł, by zamiast kręgielni stworzyć ogromną siłownię, centrum fitness. Podobna działa we Wrocławiu. - Ta kwestia jednak nie jest jeszcze przesądzona - mówi R. Jagiełowicz. Być może będą też drobne zmiany po wizycie osób niepełnosprawnych w zbudowanym już obiekcie. - Chcemy, by czuli się tu wygodnie, więc skonsultujemy z nimi wjazdy, usytuowanie gniazdek elektrycznych... - zapowiada pełnomocnik. Budowa ma zakończyć się w czerwcu przyszłego roku.

Źródło:gazetalubuska.pl

Brak komentarzy: