05 sierpnia 2009

Oferty na budowę łącznika złożone

Pięć firm chce budować łącznik między ulicą Wyszyńskiego, a Botaniczną. Wśród nich jest zielonogórski San-Bud, ale najprawdopodobniej nie wygra przetargu, bo to nie on przedstawił najkorzystniejszą ofertę.
„Najtańsza oferta to około 8 milionów 160 tysięcy złotych, a najdroższa to około 10 milionów 770 tysięcy. Oferty nie różniły się zbytnio, oprócz tej najdroższej. Najtańszą ofertę przedstawiła firma Strabag, a najdroższą legnicki Pol-Dróg" - mówił nam tuż po otwarciu propozycji złożonych przez firmy naczelnik Wydziału Inwestycji Miejskich - Paweł Urbański.
Przebudowa ulicy Wyszyńskiego będzie polegała na przebiciu drogi przez Park Piastowski po to, by odciążyć ulicę Jaskółczą. "Prace będą dość trudne, ze względu na ukształtowanie terenu, czyli duża ilość nasypów i wykopów. Przewidziane jest jedno podziemne przejście dla pieszych i montaż ekranów akustycznych. Oprócz tego typowe i roboty drogowe, czyli budowa nowej nawierzchni, ścieżki rowerowej i chodników" - ocenia Paweł Urbański. Jeżeli nie będzie protestów, przetarg zostanie rozstrzygnięty do połowy września i od razu rozpoczną się prace budowlane. Planowane zakończenie robót to czerwiec 2010 roku. Po oddaniu drogi do użytku miasto weźmie się za remont Jaskółczej i Ogrodowej.

Sylwia Misiak
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: