12 sierpnia 2009

Planują remonty

Wymiana rur, okien i krycie dachów to niektóre remonty, jakie już teraz uwzględnia w swoim planie administracja osiedla Słoneczne. Na prace przeznaczona zostanie kwota miliona stu złotych. Z tych pieniędzy prowadzone będą także inne drobne remonty, których w ciągu roku nie da się przewidzieć a wynikają np. z awarii. Jak mówi kierownik administracji Kazimierz Pawluk - prace, które wykonywane są obecnie przebiegają zgodnie z planem.
"Główne prace w blokach, które planujemy przebiegają idealnie. Remontujemy blok przy ulicy Okulickiego od numeru 1 do 25. W tamtym roku rozpoczęliśmy wymianę poziomów ciepłej i zimnej wody, w tym roku zajmujemy się pionami i wymieniamy w połowie bloku okna na klatce schodowej. Na drugi rok ukończymy drugą połowę bloku, zajmiemy się też balkonami i wejściami do klatek schodowych. Taka sama praca czeka nas w bloku przy Powstańców Warszawy od numeru 15 do 39".
Prace prowadzone są też na innych ulicach osiedla.
"W międzyczasie wymieniliśmy piony wody w budynku przy1.Maja 19 A. Koszt wymiany to 30 tysięcy złotych. 90 tysięcy przeznaczyliśmy natomiast na tego typu prace w wieżowcu nr 16.Pod naszą opieką jest 11 wieżowców. Dziesięć z nich ma już wymienione rury na plastikowe. Został nam jeden blok przy ulicy Wyszyńskiego 29. Prace w tym ostatnim uwzględnimy w planie przyszłorocznym.
"W planie są także trzy place zabaw: przy Sucharskiego 4, Powstańców Warszawy 4 i 12. W ubiegłym roku wykonaliśmy dwa place przy 1-go Mają 13 i Okulickiego 31. Przeznaczyliśmy na to 25 tysięcy, drugie tyle pochodziło od miasta".

Agnieszka Dyderska
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: