12 sierpnia 2009

Pomysł na zagospodarowanie Lumelu

Powiatowy Urząd Pracy, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Wydział Świadczeń Rodzinnych, Wydział Orzekania o Niepełnosprawności i inne instytucje będą działały w jednym miejscu. Pod koniec przyszłego roku te jednostki przeprowadzą się do obiektów po Lumelu przy ulicy Dąbrowskiego. Idea, by utworzyć tam centrum biurowo-handlowe nabiera konkretnych kształtów.

"Przygotowujemy koncepcję zagospodarowania tego obiektu i uzgadniamy sprawy funkcjonalne z instytucjami, które mają tam się znaleźć" - potwierdza wiceprezydent miasta Dariusz Lesicki. "Miasto jako właściciel terenu chce zagospodarować istniejące biura. Ulokujemy tam jednostki podległe urzędowi m.in. Powiatowy Urząd Pracy oraz inne instytucje sfery pomocy społecznej. Powstanie małe centrum pomocy ludziom, który potrzebują pracy i pomocy społecznej" - wyjaśniał.
Po otwarciu centrum zielonogórzanom będzie łatwiej załatwiać sprawy, bo w tej chwili instytucje udzielające wsparcia potrzebującym znajdują się w kilku oddalonych od siebie punktach miasta. W budynku przy Dąbrowskiego ulokują się na powierzchni ponad 6 tys. metrów kwadratowych. Na parterze zostanie utworzona otwarta przestrzeń do obsługi petentów, na górnych kondygnacjach mają znajdować się biura poszczególnych instytucji. Natomiast część handlowa powstanie przy Dąbrowskiego w momencie, gdy pojawi się inwestor, który będzie chciał kupić część obiektów.Sylwia Misiak

Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: