05 sierpnia 2009

Powstaje boisko przy Ekonomiku

Ruszyły prace budowlane przy Zespole Szkół Ekonomicznych. Ekonomik będzie miał nowe wielofunkcyjne boisko. Szkoła od kilku lat starała się o to, aby Urząd Miasta sfinansował budowę nowego obiektu. Do tej pory uczniowie ćwiczyli tylko na sali gimnastycznej, bo boisko było zamknięte.
Już od września zajęcia z wychowania fizycznego będą mogły się odbywać na nowym obiekcie.
"Będzie to boisko wielofunkcyjne do gry w koszykówkę, piłkę ręczną i tenisa ziemnego. Będzie także dodatkowe wyposażeniem czyli ławki, oświetlenie i chodniki" - mówi naczelnik Wydziału Inwestycji Miejskich - Paweł Urbański.
Przez dwa lata boisko przy Ekonomiku było zamknięte i służyło za parking dla nauczycieli. Przed szkołą jest tylko kilka miejsc parkingowych, dlatego placówka za swoje pieniądze buduje miejsca postojowe za szkołą.
"Mamy około 100 nauczycieli, a parking przed szkołą jest bardzo mały. Nawet jeśli nie wszyscy przyjeżdżają samochodami to i tak jest to spora liczba aut, bo trzeba się liczyć także z tym, że przyjeżdżają do nas goście i rodzice. Po remoncie nauczyciele i goście będą mieli kilkadziesiąt miejsc do swojej dyspozycji" - mówiła dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych - Barbara Bogacz-Szczepańska.
Koszt remontu boiska to 600 tysięcy złotych.


Monika Suder
Źródło:rzg.info.pl

1 komentarz:

Anonimowy pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.