05 sierpnia 2009

Szpital bez barier

Budynek U Szpitala Wojewódzkiego w czerwcu przyszłego roku będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jest to środkowy budynek od strony ulicy Podgórnej, gdzie mieści się m.in. oddział dermatologii i przyszpitalne poradnie.
„Będzie m.in. remont klatek schodowych, wymiana windy i przystosowanie łazienek i toalet - tak by mogły z nich korzystać również osoby na wózkach. Ma to na celu ułatwienie poruszania się po tym budynku osobom niepełnosprawnym, teraz jest to utrudnione, bo stara winda często się psuje, a obiekt nie był remontowany od momentu powstania w latach '60" - mówiła Radiu rzecznik szpitala Adriana Wilczyńska.
Prace podzielono na trzy etapy. W pierwszym zostanie zmodernizowany szyb windy oraz toalety i łazienki na pierwszej kondygnacji przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Drugi przewiduje modernizację klatki schodowej, montaż windy i przystosowanie toalet na kolejnej kondygnacji. W ostatnim - szyb windowy zostanie pociągnięty do trzeciego piętra i kolejne cztery toalety i łazienki przejdą modernizację. Całość prac będzie kosztować 650 tys. złotych, z tego Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dopłaca 150 tys. do zakupu windy.
W budynku mieszczą się oddziały: chirurgii klatki piersiowej, pulmonologii i dermatologii oraz poradnie specjalistyczne, m.in. gruźlicza.

Sylwia Misiak
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: