03 sierpnia 2009

Wakacyjne remonty w szkołach

Wakacje w pełni, a w szkołach praca wre. Niemal w każdej placówce oświatowej w mieście trwają remonty pomieszczeń, z których na co dzień korzystają uczniowie i nauczyciele. Letnie remonty pochłoną z budżetu miasta 2 mln 700 tysięcy złotych. Oprócz malowania klas, szkolnych korytarzy czy szatni, zaplanowano wymianę dachów i okien.
"To doskonały czas na remont" - mówi z-ca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 22 w Zespole Szkół Ekologicznych Marzena Hozakowska i przekonuje, że wszystkie prace skończą się przed 1. września. „W związku z nowymi wytycznymi ministerialnymi poszerzamy zerówkę. Przy okazji remontujemy sale - malujemy i kładziemy podłogi" - dodaje. A nad remontem w szkole czuwa jeden z pracowników - Henryk Kaczmarek. Na czym polegają prace? „Na planach i na malowaniu. Jeszcze jest miesiąc, więc na pewno zdążymy" - przekonuje.
Z możliwości przeprowadzenia prac remontowych w trakcie wakacji korzysta także dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1. Adam Szymczak zasiada już w odnowionym gabinecie. Również uczniowie wrócą do wyremontowanych pomieszczeń. „W tym roku udało nam się wymienić podłogi w czterech gabinetach lekcyjnych oraz przeprowadzamy remont pomieszczeń piwnicznych, gdzie znajdują się szatnie" - opowiada. Remont basenu trwa z kolei w Gimnazjum nr 1. Jeśli chodzi o przedszkola to największy remont czeka placówkę przy ulicy Batorego. Tam wymieniony zostanie dach.

Katarzyna Fedro
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: