30 września 2009

Dodatkowe miliony dla LRPO

Dodatkowych ponad 200 mln złotych trafi do Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego - tak zdecydował Minister Rozwoju Regionalnego. Pieniądze są nagrodą za bardzo dobre wyniki we wdrażaniu unijnych programów i ich realizacji.

"W krótkim czasie do beneficjentów LRPO trafi o 221 mln złotych więcej. A to dzięki temu, że sprawniej realizujemy nasz program i dzięki pozytywnym opiniom Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, w ostatnim czasie pozytywnej opinii Ministra Finansów" - powiedział marszałek, Marcin Jabłoński. Pieniądze - co należy podkreślić - nie są jeszcze tzw. bonusem, o który walczą wszystkie województwa, ale zdaniem marszałka pomogą w uzyskaniu nagród.
„Mam nadzieję, że nie pozostaje to bez związku z przyszłymi bonusami i nagrodami. Możliwość wydania tych pieniędzy świadczy o dużej sprawności instytucjonalnej tego całego aparatu, który się zajmuje wydawaniem pieniędzy unijnych i zwiększa nasze szanse w ubieganiu się o krajową rezerwę wykonania" - mówił na konferencji prasowej marszałek Jabłoński.
„Założyliśmy program przyspieszenia wdrażania środków unijnych - uprościliśmy procedury, zagęściliśmy konkursy i rozszerzyliśmy listę indykatywną" - przypominała wicemarszałek Elżbieta Polak i wskazywała, że są już efekty tych działań. „Rośnie liczba podpisanych umów, to będzie teraz bardziej dynamiczne" - mówiła.
Wartość wnioskowanego dofinansowania to 645 milionów złotych. Faktycznie beneficjentom przekazano już 196 milionów złotych, co stanowi 7 procent planu. Dzięki dodatkowym pieniądzom wskaźnik ma wzrosnąć do 16 procent.
W przyszłym tygodniu w sprawie przyjęcia dofinansowania odbędzie się nadzwyczajna sesja sejmiku.

Marta Czechowska
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: