23 września 2009

Ulica Ogrodowa do remontu, ale za rok

Pierwotnie magistrat zamierzał przebudować jedynie ul. Jaskółczą. Zielonogórscy radni przegłosowali uchwałę, która pozwoli sfinansować także remont ul. Ogrodowej.

- W ten sposób naprawy dróg w tej części miasta zostałaby już zakończone - przekonywał Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.
Remont ma uzupełnić zakończoną już w tej części miasta przebudowę ul. Sienkiewicza, a także planowaną przebudowę ul. Fabrycznej (na odcinku od ul. Sikorskiego do ul. Ogrodowej) oraz ul. Strzeleckiej (na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Sikorskiego).
Podczas prac miasto zamierza wybudować dwa nowe ronda. Pierwsze powstanie w ciągu ul. Jaskółczej (na skrzyżowaniu z ul. Ogrodową i na skrzyżowaniu z ulicami 1 Maja, Moniuszki i Wiśniową). Drugie natomiast w ciągu ul. Ogrodowej na skrzyżowaniu z ul. Fabryczną. Zostanie wymienione także oświetlenie.

Magistrat zamierza zgłosić inwestycje do rządowego programu przebudowy dróg lokalnych 2008-2011, czyli popularnych "schetynówek". Wniosek do ministra spraw wewnętrznych i administracji musi wysłać do końca września. Zadanie ma kosztować 9,3 mln zł, z czego 3 mln zł to dofinansowanie z budżetu państwa. W tym roku urząd wyda jedynie 100 tys. zł.

Radni dopytywali o należące do elektrociepłowni rury na skrzyżowaniu ul. 1 Maja z ul. Wiśniową. - Konstrukcja nad drogą to swoisty łuk triumfalny. Zostanie rozebrana? - pytał Kazimierz Łatwiński, radny PiS.
Nie ma co liczyć na takie zmiany. Według danych urzędu przebudowa tego elementu kosztowałaby ok. 300-400 tys. zł. A na to magistrat nie chce wydawać pieniędzy.
Prace ruszą w lipcu. Po zakończeniu budowy drogi przez park Piastowski, która ma połączyć ul. Wyszyńskiego z ul. Botaniczną. Tędy będzie się odbywał ruch w kierunku Jędrzychowa. - Nie chcemy zaczynać wcześniej, aby całkowicie nie sparaliżować ruchu w tej części miasta. Kierowców i tak będą czekać spore utrudnienia - wyjaśniał Janusz Kubicki.

Kalina Stawiarz
Źródło:gazeta.pl

Brak komentarzy: