10 września 2009

Wcześniak w remoncie

Za rok studenci powinni wprowadzić się do odnowionego Wcześniaka. Plac budowy przejęli już pracownicy Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego, które wygrało przetarg. Wykonawca rozpoczął generalny remont akademika przy al. Wojska Polskiego.
„Po raz pierwszy warunki na uczelni będą tak doskonałe" - cieszy się rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego, profesor Czesław Osękowski. W budynku powstanie ponad 300 jedno i dwupokojowych mieszkań, dla studentów niepełnosprawnych przeznaczony będzie cały parter, dla doktorantów i asystentów pierwsze piętro, a wyższe kondygnacje zasiedlą żacy. Na miejscu pracuje kilkunastoosobowa ekipa budowlana, która rozpoczęła wewnętrzne prace rozbiórkowe, potem ruszy właściwy remont związany z wykończeniem obiektu. „Teraz wyburzamy ściany i wzmacniamy elementy konstrukcyjne, później jeszcze rozbiórka trzech kondygnacji. Jest dużo do zrobienia a termin krótki- do października przyszłego roku" - mówi Przemysław Paszko, kierownik budowy.

Kwota przeznaczona na modernizację Wcześniaka to 22 miliony złotych. Okazuje się jednak, że dzięki zmianom na rynku, remont będzie tańszy o około 10 milionów. Władze uczelni zamierzają rozmawiać z marszałkiem województwa, by zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na Wydział Elektrotechniki Informatyki i Telekomunikacji lub na wyposażenie uniwersyteckich laboratoriów.

Dodajmy jeszcze, że uczelnia zdecydowała się ponownie wystawić na sprzedaż akademik przy Ogrodowej. Jeśli jednak i tym razem nie znajdzie się nabywca, zamierza zagospodarować obiekt na 2-3 pokojowe mieszkania. UZ zaproponuje je młodszym pracownikom naukowym. W zamian mają być sprzedane obiekty w Przylepie i przy ul. Wyszyńskiego.

Marta Czechowska
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: