15 października 2009

Miasto nie kupi akademika

Miasto nie jest już zainteresowane kupnem akademika "U Lecha" przy Ogrodowej.

Pierwotnie planowano odkupienie obiektu od Uniwersytetu Zielonogórskiego i stworzenie tam mieszkań socjalnych. Po protestach mieszkańców pobliskich loftów, magistrat zrezygnował z takiego zakupu. Tymczasem Uniwersytet Zielonogórski właśnie wystawił nieruchomość na sprzedaż. Na konferencji prasowej przed rozpoczęciem roku akademickiego rektor uczelni wyrażał nadzieję, że miasto będzie zainteresowane zakupem.

Wiceprezydent, Krzysztof Kaliszuk poinformował, że plany przejęcia akademika są już nieaktualne.

„Miasto rozmawiało z rektorem Uniwersytetu Zielonogórskiego na temat kupna akademika przy ul. Ogrodowej, ponieważ rzeczywiście potrzebujemy obiektów, gdzie moglibyśmy mieć mieszkania socjalne. Natomiast w związku z protestami mieszkańców, którzy zasiedlili niedawno oddane do użytku lofty i zapłacili za to duże pieniądze, odstąpiliśmy od propozycji kupna" - wyjaśnił Kaliszuk. Mieszkańcy twierdzili, że osiedlenie się w pobliżu rodzin w mieszkaniach socjalnych, obniży wartość ich nieruchomości.

Jak w takim razie miasto ma zamiar pozyskać mieszkania socjalne, których ciągle brakuje? „Staramy się przekształcać część mieszkań komunalnych na mieszkania socjalne oraz inne obiekty, które leżą w miejscach mniej newralgicznych dla otoczenia" - odpowiedział wiceprezydent.

Przypomnijmy jeszcze, że zielonogórska uczelnia za akademik chciałaby dostać ponad 7 mln złotych netto.

Źródło: Radio Zielona Góra

Brak komentarzy: