15 października 2009

Remont Sulechowskiej dobiega końca

Koniec utrudnień na ulicy Sulechowskiej już niedługo. Drogowcy wkraczają w ostatni etap prac na odcinku od wiaduktu do stadionu lekkoatletycznego. Zostało im dokończenie zachodniej nitki wiaduktu i wykonanie oznakowania.

„Termin zakończenia prac to 15. listopada. Teraz zostaje wykonanie organizacji ruchu, oznakowania pionowego i poziomego" - mówi Radiu Zielona Góra Zbigniew Emilianów z Wydziału Inwestycji Miejskich. Wykonawca musi też przystąpić do usuwania usterek wskazanych przez miasto, m.in. doprowadzić do właściwego stanu zaniżone urządzenia w jezdni i poprawić nawierzchnię ścieżki rowerowej, tak, żeby na odbiór wszystko było zgodne z normami.

Co do rozwiązań komunikacyjnych, to będzie bezpieczniej na zjeździe w ulicę Sulechowską prowadzącą do Zastalu, gdzie został wybudowany azyl dla pieszych.

W tej chwili przygotowywana jest dokumentacja na remont Sulechowskiej na odcinku od Urszuli do Trasy Północnej. Te prace mają się zakończyć przed oddaniem do użytku kompleksu rekreacyjno-sportowego.

Dodajmy jeszcze, że również do 15. listopada drogowcy powinni uporać się z remontem ulicy Jędrzychowskiej.

Źródło: Radio Zielona Góra

Brak komentarzy: