15 października 2009

Szykują się poważne utrudnienia w ruchu

Mieszkańców miasta czekają kolejne problemy komunikacyjne związane z remontami i budową dróg. W przyszłym tygodniu ruszą dwie duże inwestycje – budowa drogi przez Park Piastowski oraz przebudowa Fabrycznej i Ogrodowej.

Prace związane z łącznikiem od Wyszyńskiego do Botanicznej rozpoczną się od skrzyżowania Wyszyńskiego z Ptasią, gdzie powstanie rondo. „Na czas prac wprowadzamy zmiany w organizacji ruchu, będą duże utrudnienia, bo pewne odcinki całkowicie zostaną wyłączone" - mówi Radiu Zielona Góra Zbigniew Emilianów z Wydziału Inwestycji Miejskich.

Zarówno miejskie autobusy, jak i pozostałe pojazdy będą musiały korzystać z objazdów, które zostaną wytyczone przez Wiśniową i Zawadzkiego-Zośki. Od Wyszyńskiego nie będzie można skręcić w lewo w Ptasią, ani pojechać na wprost w kierunku parku i Biedronki. „Czekamy też na dokończenie zbiorów przez działkowiczów i rozpoczynamy prace ziemne na tym terenie" - dodaje Emilianów.

Również w przyszłym tygodniu rozpoczną się prace przy przebudowie Fabrycznej na odcinku od Ogrodowej do Sikorskiego oraz Strzeleckiej od Sienkiewicza do Sikorskiego. Także tam będzie zmiana organizacji ruchu - Fabryczna stanie się na czas prac ulicą jednokierunkową, a Strzelecka na przebudowywanym odcinku będzie całkowicie zamknięta dla ruchu.

Prace obejmują wymianę nawierzchni jezdni i chodników, ułożenie nowych krawężników i wykonanie oświetlenia. Zakończą się jeszcze w tym roku.

Źródło: Radio Zielona Góra

Brak komentarzy: