28 października 2009

Zielonogórski ekonomik doczekał się boiska

Boisko wielofunkcyjne w zielonogórskim Zespole Szkół Ekonomicznych kosztowało ponad 600 tys. zł. Jest przystosowane do siatkówki, piłki ręcznej, nożnej i tenisa.

- Inwestycja była trudna do zrealizowania. Na szczęście, dzięki staraniom naszych parlamentarzystów udało się pozyskać dodatkowe 200 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki - tłumaczy wiceprezydent miasta Wioletta Haręźlak. Całość inwestycji przy ul. Długiej kosztowała 609 tys. zł. Nieco ponad 400 tys. zł pochodzi z budżetu miasta.
Z otwarcia nowego obiektu ze sztuczną nawierzchnią zadowolone są władze szkoły. - Młodzież bardzo długo czekała na tę chwilę. W naszej szkole uczy się blisko tysiąc uczniów. Do tej pory na zajęciach wychowania fizycznego mogli oni jedynie ćwiczyć w sali gimnastycznej. - wyjaśnia dyrektor szkoły Barbara Bogacz-Szczepańska.
Przez wiele lat przy szkole działało asfaltowe boisko. Niestety, popękało i popadło w ruinę. W nawierzchnię wrosły nawet drzewa. Stało się niebezpieczne dla uczniów. Przeprowadzania na nim lekcji wuefu w końcu zabronił zielonogórski sanepid. Uczniowie "ekonomika" także cieszą się z nowego boiska. - W końcu możemy pograć w siatkę czy w nogę na świeżym powietrzu - mówi Filip Baranowski.
Podczas uroczystości otwarcia wiceprezydent Haręźlak przekazała szkole prezent w postaci worka piłek. Następnie uroczyście przecięła wstęgę i wykonała pierwszy rzut do bramki. Uczniowie natomiast, dla uczczenia chwili, wypuścili w powietrze kilkadziesiąt zielonych baloników.
To niejedyne boisko, jakie zostało wczoraj otwarte. Z kolejnego "orlika" cieszyli się uczniowie i mieszkańcy Świebodzina. Tam wstęgę przecinała wojewoda lubuski Helena Hatka.
W Zielonej Górze jeszcze do końca listopada powstaną trzy "orliki" - przy Źródlanej, Zespole Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 6 przy ul. Chopina. Boisko wielofunkcyjne zostanie natomiast wybudowane przy Zespole Szkół Budowlanych.

Kosma Zatorski
Źródło:gazeta.pl

Brak komentarzy: