05 listopada 2009

Elektronik: powstaje boisko

Ciężki sprzęt na terenie Zespołu Szkół Elektronicznych i Samochodowych – już w grudniu uczniowie i mieszkańcy będą mogli się cieszyć z nowego boiska, które powstaje w ramach programu Orlik.
„Będzie duże boisko do piłki nożnej, do piłki siatkowej i koszykowej oraz tenisa ziemnego" - cieszy się Stanisław Rogulski, dyrektor Elektronika. Do tego zaplecze sanitarne i szatnie. W czasie lekcji z obiektu będą korzystać uczniowie, potem zostanie udostępniony mieszkańcom. „O 22.00 będziemy dopiero gasić światła" - dodaje dyrektor.
Zainteresowanie boiskiem ze strony zielonogórzan jest ogromne, a uczniowie, którzy codziennie obserwują postępy prac już planują rozgrywki. „Ostatnio jak graliśmy w piłkę nożną było nieciekawie i ślisko, teraz będzie można grać w więcej gier zespołowych"- mówili.
Tymczasem ekipa budowlana przystąpiła do drenażu powierzchni boiska. „Weszliśmy z opóźnieniem, po drenażu powinno wszystko iść sprawniej" - relacjonował Zbigniew Kubiak, kierownik budowy. Do 15. listopada teren ma być gotowy do kładzenia nawierzchni.
Przez najbliższe dwa lata na boisku będzie pracował trener, który zajmie się organizacją zajęć. Koszt budowy to około półtora miliona złotych.

Marta Czechowska
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: