05 listopada 2009

KTBS buduje

W piątek mija termin, do którego Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego przyjmuje wnioski na mieszkania przy ul. Elektronowej i ul. Suwalskiej i Augustowskiej. Tymczasem chętnych do zamieszkania w zasobach KTBS nie brakuje – na rozpatrzenie czeka około 600 wniosków.
„W tej chwili trwa budowa 2 budynków mieszkalnych, w których będzie 105 lokali. W połowie listopada komisja rozpatrzy kolejne budowy na os. Mazurskim i na Anny Jagiellonki - w sumie 160 mieszkań" - mówi Janusz Jankowski, prezes spółki.
Planowany termin rozpoczęcia budowy budynku przy ul. Elektronowej w którym będą 52 lokale mieszkalne to przełom I i II kwartału przyszłego roku. W tym samym terminie mają ruszyć prace przy ul.Suwalskiej i Augustowskiej, gdzie powstaną 2 budynki, czyli 108 mieszkań.
Tymczasem w Banku Gospodarstwa Krajowego są już następne wnioski. Promesy mają spłynąć pod koniec przyszłego roku. Będzie to 400 lokali mieszkalnych - 200 na ul. Ludowej i 200 na osiedlu Śląskim. Budowa ma ruszyć w 2011 roku.
A na dzień dzisiejszy przy ul. Anny Jagiellonki i Elektronowej budynki są ocieplone od zewnątrz. W zimie wykonywane będą prace tynkarskie i instalacyjne. Prace mają zakończyć się w okolicach kwietnia.

Marta Czechowska
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: