14 listopada 2009

Nie było protestów do przetargu

W następnym tygodniu zostanie podpisana umowa z wykonawcą, który zajmie się rozbudową stadionu żużlowego przy ulicy Wrocławskiej. O północy minął termin składania protestów przez firmy, które wystartowały w przetargu, ale jak poinformował nas dzisiaj Robert Jagiełowicz – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, nie było żadnych zastrzeżeń i prace ruszą zgodnie z planem.
„W najbliższych dniach rozpoczną się prace, bo tego czasu jest niewiele i trzeba szybko zacząć przebudowę" - powiedział. Przypomnijmy, że przetarg na rozbudowę pierwszego łuku wygrała firma Alstal Grupa Budowlana z Inowrocławia, ta sama która budowała słynną Motoarenę w Toruniu. Prace rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu, a mają zakończyć się 30. kwietnia. Istnieje zatem ryzyko, że pierwsze mecze w sezonie 2010 Falubaz będzie musiał odjechać na wyjeździe.
Robert Jagiełowicz dodaje, że prace na stadionie mogą być bardzo ciekawe. „Klub, wzorem stadionów europejskich, powinien wykorzystać rozbiórkę pierwszego łuku, aby porobić z tego pamiątki. Ławki i inne gadżety mogą być rozdane, albo sprzedane" - tłumaczy.
Przypomnijmy, że do przetargu stanęły również dwie inne firmy - Skanska i San-Bud, ale ich oferty okazały się za drogie. Alstal zaproponował blisko 15 mln złotych.

Katarzyna Fedro
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: