26 listopada 2009

Nowy budynek na deptaku

Między I Komisariatem Policji a Muzeum Ziemi Lubuskiej powstanie nowy budynek o charakterze usługowo-biurowym. Za inwestycją stoi zielonogórski przedsiębiorca Piotr Pudłowski, który jest właścicielem działki przylegającej do komisariatu.

Jak mówił Radiu Zielona Góra teren kupił w 1994 roku, ale dopiero teraz budowa jest możliwa: „Przez długi czas nie mogliśmy uzyskać pozwolenia na budowę, dopiero obecne władze miasta wyszły nam naprzeciw i po przedstawieniu kilku propozycji dostaliśmy zgodę konserwatora".
Izabela Ciesielska, miejska konserwator zabytków potwierdza: „Badaliśmy przebieg historycznych linii zabudowy w tym rejonie. Okazało się, że wyznaczał je Kościół Polsko-Katolicki, dlatego powstanie obiektu jest możliwe" - mówiła. Jej zdaniem, zaproponowana realizacja będzie dobrze dopasowana do miejsca.
Stanie tam trzykondygnacyjny budynek o charakterze willowym, architektonicznie nawiązujący do sąsiednich kamienic. Będzie podziemny garaż i ładna, przeszklona elewacja, w której będzie się przeglądało muzeum. Jak dodaje odpowiadający za budowę Jerzy Błoszko: „Nowatorskie rozwiązanie to zastosowanie windy samochodowej". Dzięki temu pod obiektem będzie kilka miejsc parkingowych wiecej, niż przy tradycyjnym zjeździe pod ziemię.
Inwestor chciałby zakończyć prace przed Winobraniem.

Sylwia Misiak
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: