04 listopada 2009

Przyjemniej w parku

Pięknieje park u zbiegu Ogrodowej i Jaskółczej. Prace przewidziane na ten rok dobiegają końca. Wykonano już wszystkie ciągi piesze i dokończono plac zabaw.
Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Jarosław Szczęsny mówi, że pozostały jeszcze tylko nasadzenia.
„Ustawione zostały nowe ławki i kosze na śmieci, są wykonywane trawniki i nasadzane rośliny - zdecydowaliśmy, że pod drzewewami i na zacienioonych terenach pojawi się bluszcz" - mówił naczelnik. I zapewniał, że park robi sie ładny i przyjemny dla mieszkańców.
Potwierdzenie tych słów uzyskaliśmy w bezpośrednich rozmowach z zielonogórzanami. Ze skrótu przez park chętnie korzystają teraz piesi, a w pogodne dni nie brakuje spacerowiczów, którzy specjalnie wybrali się w to miejsce, by posiedzieć na nowych ławeczkach i skorzystać z placu zabaw. „Jest bardzo ładnie, dużo lepiej niż przedtem, brakuje tylko klombów z kwiatami" - mówiła jedna z zielonogórzanek. Inna, która do parku przyszła z małym chłopcem cieszyła się z nowego bezpiecznego placu zabaw z ładnymi huśtawskami oraz z nowego oświetlenia. Pojawiły się też głosy, że park powinien być częściej odwiedzany przez straż miejską.
Firma odpowiadająca za nasadzenia w parku powinna je wykonać do końca października. Efekty zobaczymy wiosną.

Sylwia Misiak
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: