03 listopada 2009

Remont ulicy Sulechowskiej na finiszu

Tylko dni dzielą nas od otwarcia wyremontowanej ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze. Miasto tymczasem ogłosiło już przetarg na modernizację drugiej części trasy. Otwarcie ofert w połowie listopada.

Remont ul. Sulechowskiej był jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji w mieście. Kiedy wiosną ruszyły prace, nikt nie narzekał na utrudnienia. Kierowcy żyli tylko myślą o tym, że już jesienią będą mogli wygodnie jeździć.
Robotnicy zajmują się już kosmetycznymi wykończeniami. Wczoraj wzdłuż pasa zieleni na wysokości hurtowni Gaja były rozwijane rolki z trawą. Roboty były prowadzone także przy zmodernizowanych schodach prowadzących z wiaduktu do biurowca Zastalu. - Do zrobienia jest jeszcze tzw. grubowarstwowe malowanie na odcinku od skrętu do Gai do ronda przy ul. Wyspiańskiego na używanej nitce drogi. Nie wiadomo jednak, czy uda się to zrealizować, bo musiałoby być całkowicie sucho. Być może robotnicy pomalują powierzchnię tylko cienką warstwą, a malowanie grubowarstwowe będzie wykonane wiosną - mówi Paweł Urbański, naczelnik wydziału inwestycji miejskich w zielonogórskim magistracie. Dodaje, że na placu budowy wykonano już poprawki, jakie urzędnicy zgłaszali w ub. tygodniu podczas ostatniej rady budowy. Do regulacji zostały jeszcze studzienki, które zapadły się w trakcie prac. Na pewno poprawiona musi być także ścieżka rowerowa, która przebiega wzdłuż trasy. Czerwony asfalt, który pokrywa ścieżkę, dla cyklistów nie miał odpowiednich parametrów i był niewłaściwie nakładany. Teraz musi być położony na nowo.
Firma San-Bud, główny wykonawca remontu, ma czas do połowy listopada, żeby zgłosić inwestycję do odbioru. Potem magistrat będzie miał dwa tygodnie na szukanie ewentualnych usterek.
To jednak nie koniec inwestycji przy ul. Sulechowskiej. Właśnie rozpoczyna się projektowanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych, który ma się pojawić przy schodach na wiadukcie. W planach jest także oczyszczenie i renowacja murków z piaskowca, które znajdują się wzdłuż ulicy.
Miasto ogłosiło właśnie przetarg na kolejny etap remontu ul. Sulechowskiej. Do poprawki jest jeszcze odcinek od ul. Urszuli do Trasy Północnej. Oferty będą otwarte 16 listopada. Przypomnijmy. Remont kosztował ponad 10 mln zł. Większość pieniędzy pochodziła z funduszy unijnych.

Mirosława Dulat
Źródło:gazeta.pl

Brak komentarzy: