17 listopada 2009

Rewitalizacja starówki w etapach

Zielonogórski magistrat chce podzielić realizację rewitalizacji starówki na dwa etapy. Zabieg ma być tylko proceduralny, ale zainteresowanym stronom pozwoli zaoszczędzić w sumie 2 mln złotych. Miasto wystąpiło już z takim wnioskiem do marszałka, który przekazał dofinansowanie z funduszy LRPO na tą inwestycję.

Wiceprezydent, Krzysztof Kaliszuk w rozmowie z Radiem Zielona Góra podkreślił, że w całej sprawie chodzi o oszczędności. "Jeśli część inwestycji będzie realizował ZGKiM, wówczas VAT można odzyskać, wówczas marszałek i my płacimy tylko koszty netto" - powiedział wiceprezydent. Mówiąc wprost i miasto i marszałek zaoszczędzą po 1 mln złotych. Na szczęście - przekonuje wiceprezydent Kaliszuk - te proceduralne zabiegi nie wpłyną na przedłużenie terminu zakończenia prac remontowych.
"Mam nadzieję, że w najbliższych dniach będziemy mogli już ogłosić przetarg z jednej strony na modernizację Zaułka Artystów i Placu Pod Topolami, z drugiej strony jeśli chodzi o rewitalizację naszej starówki, przetarg na rewitalizację deptaka. Wszystko zrealizujemy do września przyszłego roku. Chcemy aby na Winobranie już można było pochwalić się i odnowionym deptakiem, i Zaułkiem Artystów i oczywiście odnowioną kamienicą przy ul. Reja" - wyjaśnił Kaliszuk.
Przypomnijmy jeszcze, że rewitalizacja starówki została wpisana na listę indykatywną LRPO, a więc listę inwestycji, które w staraniach o unijne dofinansowanie nie musiały startować w konkursach.

Przemysław Kobus
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: