07 listopada 2009

Uwaga kierowcy: zaczął się remont ul. Fabrycznej

W Zielonej Górze po remoncie ul. Sienkiewicza przyszedł czas na obiecany remont ul. Fabrycznej. Kierowcy muszą w tym rejonie jeździć objazdami. Na szczęście droga ma być gotowa już w grudniu.

Modernizacja fragmentu ul. Fabrycznej to właściwie konsekwencje niedawno zakończonego remontu ul. Sienkiewicza. Na tę inwestycję władze miasta zdecydowały się, kiedy okazało się, że Zielona Góra dostanie połowę pieniędzy z rządowego programu, tzw. schetynówek. Zadanie zostało ukończone w piorunującym tempie, droga została oddana do użytku jeszcze miesiąc przed planowanym terminem. W dodatku w przetargu udało się zaoszczędzić część pieniędzy przeznaczonych na wykonanie inwestycji. Dlatego władze miasta zdecydowały, że resztę pieniędzy wydadzą na dalsze remonty.
Właśnie ruszył remont dwóch odcinków - ul. Fabrycznej od ul. Sikorskiego do ul. Ogrodowej i fragmentu ul. Strzeleckiej - od ul. Sienkiewicza do ul. Sikorskiego. Każdy zmotoryzowany zielonogórzanin doskonale wiedział, w jak opłakanym stanie były te jezdnie. W tej chwili częściowo zamknięty jest już ruch na remontowanych odcinkach. W najbardziej newralgicznym momencie remontu będzie się tu odbywał ruch jednokierunkowy, więc wygodniej będzie się przemieszczać objazdami.
Modernizacja obejmie wymianę nawierzchni. Pojawią się również nowe miejsca parkingowe. - Przy ul. Fabrycznej powstaną chodniki w miejscach, gdzie ich wcześniej nie było, zarówno przy ul. Fabrycznej, jak też przy ul. Strzeleckiej zostanie wykonany remont nawierzchni jezdni i chodników. Powstaną nowe miejsca postojowe w tym również dla osób niepełnosprawnych korzystających z usług przychodni. Pojawi się także nowe oświetlenie, identyczne, jak to przy ul. Sienkiewicza - wylicza Paweł Urbański, naczelnik wydziału inwestycji miejskich w zielonogórskim magistracie.
Przetarg na remont wygrała firma San-Bud. Zadanie ma kosztować blisko 1,2 mln zł, jednak połowę dołoży rząd. Inwestycja ma być zakończona już w połowie grudnia.
Przypomnijmy. W planach na przyszły rok jest także remont ul. Ogrodowej i Jaskółczej. M.in. na skrzyżowaniu ul. Jaskółczej, Wiśniowej, 1 Maja i Moniuszki pojawi się rondo.

Mirosława Dulat
Źródło:gazeta.pl

Brak komentarzy: