17 grudnia 2009

Hotelarze boją się konkurencji?

Czy miasto jest przychylne lokalnym inwestorom? Takie pytanie zadają właściciele Hotelu Leśnego znajdującego się za powstającym kompleksem rekreacyjno-sportowym przy ulicy Sulechowskiej. Wkrótce rusza remont hotelu.

„Zmodernizujemy pokoje, powiększymy lobby i restaurację. Sale pomieszczą do 300 osób" - informuje jego dyrektor Jakub Mleczak.Problem w tym, że miasto chce sprzedać działkę położoną blisko Leśnego, z przeznaczeniem na budowę kolejnego hotelu. To nie podoba się inwestorom, którzy boją się, że może to zagrozić rentowności Hotelu Leśnego. Dlatego spotkali się z wiceprezydentem Dariuszem Lesickim.
Prezydent potwierdza i dodaje, że właściciele Leśnego próbowali wymóc na miastu odstąpienie od pomysłu sprzedaży. „Dochody miasta są budowane m.in. na sprzedaży nieruchomości, a ten teren jest jednym z atrakcyjniejszych" - odpowiadał wiceprezydent. Zakupem działki są zainteresowane ogólnopolskie sieci hotelarskie. Jakub Mleczak zaprzecza jakoby próbował odwieść miasto od sprzedaży działki przy Sulechowskiej. Firma zaproponowała jedynie, by prezydent zastanowił się nad zmianą przeznaczenia działki np. na budownictwo wielorodzinne. "Kolejny hotel w mieście tylko pogorszy sytuację na rynku i odbierze klientów funkcjonującym już hotelom, w których obłożenie i tak jest małe" - przekonuje.
Właścicielem Hotelu Leśnego od sierpnia jest firma Intra. W planach spółki jest modernizacja obiektu i zainwestowanie około 10 milionów złotych. Prace mają ruszyć wiosną przyszłego roku.

J. Życzkowski, S. Misiak
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: