23 grudnia 2009

Opóźnienie w budowie ronda

Nie uda się zrealizować ambitnych planów, by przed świętami oddać rondo budowane na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Ptasiej. Powodem są „niespodzianki” znalezione pod ziemią przez drogowców. Okazało się, że co innego jest na planach, a co innego w rzeczywistości.

„Większość sieci w tym rejonie było układanych w latach '70, kiedy nie było obowiązku wykonywania inwentaryzacji powykonawczej. Układ przewodów jest zupełnie inny niż naniesiony na mapach i to powoduje pewne utrudnienia w realizacji prac" - wyjaśnia Paweł Urbański, naczelnik Wydziału Inwestycji Miejskich.
Te kłopoty oznaczają, że kierowcy wciąż muszą korzystać z objazdów. Drogi z nowym rondem nie uda się otworzyć w tym roku, chociaż wcześniej planowano zakończyć prace przed świętami. „Jeżeli pogoda dopisze, liczymy, że rondo zostanie skończone w styczniu" - dodawał.
Innych utrudnień dla mieszkańców poza objazdami nie powinno być. „Drobne przepięcia instalacji, czy wyłączenia są wykonywane w taki sposób, by mieszkańcy okolicznych ulic ich nie odczuli" - zapewnia naczelnik.

Sylwia Misiak
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: