21 stycznia 2010

Inwestycje KTBS

Pomimo recesji, w branży dzieje się dobrze - oceniają władze zielonogórskiego KTBS. "My jako nieliczni jednak budujemy" - mówi prezes spółki, Janusz Jankowski. W tej chwili wykańczane są dwa bloki przy ul. Anny Jagiellonki i Elektronowej.

Budowa ma zakończyć się w kwietniu i według szefostwa KTBS, nie ma zagrożenia, że termin się przesunie. W planie są kolejne budynki - w listopadzie komisja mieszkaniowa przyznała 160 lokali mieszkalnych i 32 garaże.
Przy ulicy Elektronowej powstaną 52 mieszkania oraz boisko osiedlowe, przy Suwalskiej będzie 108 mieszkań. Budowa zacznie się w tym roku, spółka czeka na promesę, która powinna spłynąć w tym półroczu.
W tej chwili trwa też przygotowanie dokumentacji przetargowej, by wyłonić wykonawcę. KTBS złożył też wnioski na bloki przy ul. Jagiellonki i Zamoyskiego, gdzie powstanie 96 mieszkań i na osiedle Śląskie - w sumie 220 lokali. Wnioski pozytywnie zaopiniował Bank Gospodarstwa Krajowego, do końca września KTBS ma złożyć wnioski o promesę.
Spółka na wniosek mieszkańców przygotowuje też dokumentację przetargową na wykonanie boiska do koszykówki na osiedlu Zdrojowym. Przewidziano tam również stół do ping ponga i stół do gry w szachy.
Tymczasem chętnych na mieszkania w zasobach KTBS nie brakuje - codziennie wpływa kilka wniosków. Na dziś jest ich około 400.

Marta Czechowska
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: