21 stycznia 2010

Ostatnie poprawki do projektu budżetu

Nie będzie pieniędzy dla Straży Miejskiej na zakup fotoradaru, nie będzie budowy boiska na Zaciszu przy Działkowej. To niektóre z ustaleń komisji budżetu i finansów Rady Miasta, która zebrała się po południu na ostatnim przed sesją budżetową posiedzeniu.

Dyskusja chwilami była burzliwa, a to szczególnie za sprawą radnych Prawa i Sprawiedliwości, którym nie spodobał się tryb ustaleń między radnymi PO, SLD i magistratem. Na takie ustalenia wskazywał Piotr Barczak, który podważał sens posiedzenia komisji budżetowej.
Pozostali radni strofowali radnych Barczaka i Łatwińskiego wyciągając im m.in. nieobecność na wtorkowych spotkaniach radnych z prezydentem. PiS od wielu miesięcy nie chodzi na te spotkania, ponieważ jak uznali działacze, nie prowadzą one do konkretnych rozstrzygnięć.
Radny Barczak zirytował się również odrzuceniem projektu budowy boiska na Zaciszu przy Działkowej. Magistrat i pozostali radni tłumaczyli, że w tym miejscu ma przebiegać czteropasmowa trasa aglomeracyjna. Radny Barczak był zaskoczony tymi doniesieniami.
„Jestem niesamowicie zaskoczony. Jeżeli przez ulicę Zacisze, przez ulicę Działkową mają przebiegać cztery pasy, czyli taka mini autostrada, to myślę, że mieszkańcy Zacisza będą po prostu przerażeni" - tłumaczył Piotr Barczak. Wyraził obawę, że dojdzie do protestów przeciwko budowie trasy.
Z kolei wiceprezydent, Krzysztof Kaliszuk przekonywał, że projekt nie jest nowy i został zaakceptowany przez większość radnych.
„To jest koncepcja, która została w grudniu zakończona. Skonsultowana została z radnymi, m.in. bardzo dobre recenzje wydał przewodniczący klubu PO, Adam Dygas. Od ulicy Batorego aż do ulicy Działkowej, do ronda na Zaciszu miałaby to być czteropasmowa droga" - powiedział Kaliszuk.
A na co zgodziła się komisja budżetowa? Na forsowaną przez komisję gospodarki budowę drogi dojazdowej do SP 11. W tym roku na projekt budowy ma być przeznaczonych 40 tys. złotych, w przyszłym roku 35 tys. złotych. Radni nie zgodzili się natomiast na dofinansowanie modernizacji III Komisariatu Policji kwotą 115 tys. złotych. Tłumaczono to już przyznanym w projekcie tegorocznego budżetu wsparciem.
Sesja budżetowa już w przyszłym tygodniu, 29. stycznia.

Przemysław Kobus
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: