09 stycznia 2010

Turystyczna dezinformacja

Jaki dystans dzieli ogród Botaniczny i Amfiteatr? Ponad kilometr, kilometr, a może 100 metrów? Ostatnia odległość jest najmniej prawdopodobna, ale to właśnie ona widnieje na tablicy przy ulicy Botanicznej z oznaczeniami turystycznymi. To nie jedyny błąd, który popełnili wykonawcy specjalnych granitowych tablic.

Dowiemy się z nich również, że od Ogrodu Botanicznego do ulicy Botanicznej jest 800 metrów, a do wieży Bismarcka będziemy szli zamiast około 4 kilometrów, tylko 760 metrów. Kto popełnił błąd?
„Wykonawca bezmyślnie powielił odległości wpisane przez projektanta. W przyszłym tygodniu zostaną one zweryfikowane i poprawione" - tłumaczy naczelnik wydziału inwestycji miejskich, Paweł Urbański.
Wątpliwości osób, które widziały nowe tablice informacyjne usytuowane w leśnej części Parku Piastowskiego, budzi również materiał, z jakiego zostały wykonane. Chodzi o to, że napisy informujące o kierunku i dystansie do atrakcji turystycznych są niewyraźne. Dlaczego miasto zdecydowało się na użycie płyt granitowych? "Zaważyły względy trwałości materiałów" - mówi Paweł Urbański.
Oznaczenie turystyczne szlaków Parku Piastowskiego to jeden z elementów rewitalizacji tego terenu. Oprócz tablic zmodernizowano część ścieżek, wyremontowano toaletę przy amfiteatrze, parking i oświetlenie. Cała inwestycja kosztowała ponad 2 miliony złotych.

Janusz Życzkowski
Źródło:rzg.info.pl

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

poprzeć to jakimiś zdjęciami by sie przydało... w ogule ktoś tu czyta?:|